Anna Guz

Programista front-end

Programistka Front-end z ponad 12-letnim doświadczeniem komercyjnym w programowaniu i tworzeniu stron internetowych. Od 2 lat współpracuje z Giełdą Papierów Wartościowych jako Senior Frontend Developer, przy programowaniu produktów stanowiących portfolio firmy, częściowo pełniąc również obowiązki IT Product Managera. 

Anna ma na swoim koncie pracę jako programistka front-end w dużych i znanych, polskich i międzynarodowych korporacjach, m.in. Agora S.A., Stepstone, Cybervadis, a obecnie w GPW.  

Rozwijała takie portale, jak gazeta.pl oraz gazetapraca.pl, a na przestrzeni lat, pracowała, głównie w metodyce SCRUM, przy wielu projektach w bardzo różnych technologiach.

Na co dzień współpracuje z innymi programistami, testerami, UX/UI designerami, a także z biznesem – z analitykami, Product Managerami, Product Ownerami, dyrektorami działów. Wszystko po to, by jako członek zespołu jak najlepiej dowozić cele biznesowe programowanych aplikacji.

Anna to wielokrotny wykładowca/trener techonologii frontendowych w największej szkole programowania w Polsce – Coders Lab.

Fanatyk Angulara i JavaScript-u.

Od kilku lat uczestniczy w różnych inicjatywach programistycznych:

Mentorka w programie Maker Teens: Girl Power, organizowanej przez Fundację Girsl Code Fun.

Mentorka na warsztatach projektowych Ng-Girls.

Trener front-end na workshopach Warsaw.js – najbardziej popularnej warszawskiej społeczności programistycznej poświęconej front-end.

W swojej karierze zawodowej zajmowała się również pozycjonowaniem stron internetowych, programowaniem backend, copywrittingiem, UX i UI designem oraz projektowaniem graficznym na potrzeby druku i internetu.

Anna to twórca kursu on-line „Przygotuj się do pierwszej pracy w zawodzie programisty front-end”.

Misją Anny jest propagowanie i nauka programowania. Wierzy, że zawód programisty to zawód przyszłości, który pozwala czuć się pewnie na rynku pracy. Wie też, że zarobki programisty pomagają realizować marzenia, a dzięki możliwościom rozwoju zawodowego, jakie daje branża, zarobki mogą szybko rosnąć. 

Umiejętność programowania to wiele perspektyw zawodowych – nie tylko praca na etacie, ale też umiejętności, które pozwalają na zbudowanie własnego biznesu.